post

23 квітня 2021 року згідно плану проведення заходів Рівненської обласної науково-методичної комісії з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань на базі КЗВО «Рівненська медична академія» відбувся круглий стіл на тему: „Просвітницька робота з учасниками освітнього процесу щодо попередження інфекційних хвороб”.

В засіданні круглого столу прийняли участь лікарі, викладачі та студенти вищих навчальних закладів м. Рівне, члени Рівненської обласної науково-методичної комісії.

Під час проведення заходу учасники прослухали такі виступи:

  1. «Роль вакцинації в профілактиці захворювань на COVID-19»Країнська Людмила Михайлівна, заступник директора центру громадського здоров’я.
  2.  «Попередження інфекційних хвороб» Тимощук Тетяна Василівна,  лікар-інфекціоніст, КНП «ЦМЛ» РМР.
  3. «Сучасний стан розвитку пандемії коронавірусної інфекції COVID-19, профілактика інфікування та поширення» Карпович Наталія Василівна, викладач інфекційних хвороб, Фахового медичного коледжу КЗВО «Рівненська медична академія».
  4. «Проблема захворювання коростою та її профілактика в закладі вищої освіти» Шевчук Олена Анатолівна, кандидат педагогічних, наук, доцент кафедри загально технічних дисциплін, технологій та цивільної безпеки і кафедри біології, здоров’я людини та фізичної терапії РДГУ.
  5. «Профілактика інфекцій, які передаються статевим шляхом» Cкорейко Роман Сергійович, лікар акушер-гінеколог, викладач акушерства і гінекології, Фахового медичного коледжу КЗВО «Рівненська медична академія».
  6. «Форми і методи санітарно-просвітницької роботи» Литвин Ігор Леонтійович, викладач ВМП та медицини надзвичайних ситуацій, Фахового медичного коледжу КЗВО «Рівненська медична академія».
  7. «Проблеми стафілококової інфекції та її профілактика» Пономаренко Вадим Юрійович, студент 3 курсу РДГУ.
  8. «Герпетична інфекція та її профілактика серед студентської молоді» Шушко Мар’яна Олександрівна, студентка 2 курсу РДГУ.
  9. «Небезпека укусів кліщів для здоров’я людини» Рач Мирослава Володимирівна, студентка 2 курсу РДГУ.

При обговоренні виступів в режимі «вільного мікрофону», більшість учасників погодилися з тим, що просвітницька робота в різних сферах нашого життя щодо попередження інфекційних хвороб є дієвим заходом профілактики, разом з тим вона проводиться недостатньо. З доповідей стало відомо, що далеко не всі громадяни володіють знаннями щодо попередження різних захворювань і дотримуються заходів профілактики. Існує велика кількість різних форм і методів санітарної освіти, які можна використовувати серед різних груп населення, з метою підвищення рівня вмінь і знань в тому числі й серед учасників освітнього процесу.

 Ігор Литвин

Send a Message

Sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magnais.