Бібліотека

План роботи бібліотеки на 2022-2023 н.р

Історія бібліотеки

Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. В. Сухомлинський

В часописі минулого століття визначена дата – 1945 рік. Саме цього післявоєнного року і сягає історія створення бібліотеки Рівненського державного базового медичного коледжу. Бібліотека розпочала свою діяльність одночасно із заснуванням фельдшерсько-акушерської школи. Це була маленька бібліотечна кімната з кількома сотнями підручників, призначених для спеціальної підготовки медичних спеціалістів середньої ланки – фельдшерів та акушерок Рівненщини. І нехай історія часу не зітре імена тих людей, які внесли своє професійне вміння, мудрість, досвід у створення медичної бібліотеки, продовжували її життєдіяльність, як духовної скарбниці для людини. Згідно з наказом №11 від 20 вересня 1945 року першим бібліотекарем була Цегельна Н.І., яка також відповідала за видачу, облік і охорону продовольчих хлібних та літерних карток. Згодом в бібліотеці на різних посадах працювали: Харчук Є.П. (1945р.), Бурик М.І. (1948р.), Вайман Я.Н. (1949р.) Урусова Г.О. (1959р.), Розгоняєва Т.С. (1961р.), Желязко Н.Я.(1963р.), Черниш І.В. (1965р.), Хуторянська Л.С. (1967р.), Козак А.В. (1972р.), Басюк Л.М. (1974р.), Малець С.І. (1978р.).
Разом з медичним училищем зростала і діяла бібліотека, виховуючи не одне покоління медичних працівників. В 1967 році був збудований новий навчальний корпус на вулиці Мірющенка, 53 (М. Карнаухова), в якому для бібліотеки було надано приміщення площею 96 м2. Періодом справжнього розквіту бібліотеки стали 70-ті роки. В 1979 році відкривається просторий читальний зал на 50 місць за назвою «Берегиня». Формується довідково-бібліографічний і документально-інформаційний фонд бібліотеки, використовуються всі засоби всебічного комплектування новою літературою і періодичними виданнями.
Відповідно до вимог часу впроваджується все більше форм індивідуальної роботи з читачами, проводяться факультативні заняття з бібліотечних знань. Тематика індивідуальних бесід, вивчення запитів відзначається на кожному формулярі читача, що дає можливість згуртувати групи за інтересами, а також визначити пошуково-проблемні шляхи їх вирішення.


З 1977 по 1979 рік роботу бібліотеки очолює Лопачук Тетяна Адамівна, яка багато років своїм вмінням, досвідом та натхненною працею наближає духовну скарбницю Великого слова до сердець молоді, зосереджуючи їх увагу на потребі засвоєння професійних знань. Лопачук Т.А., яка є членом Національної спілки журналістів України, стає редактором студентської газети «Наш медичний коледж».  Окремою сторінкою в історії роботи стає діяльність колективу бібліотечних працівників на чолі з Жильчук Людмилою Михайлівною (1979 р.), яка й донині є незмінним керівником і натхненником професійної діяльності колективу. За цей час в бібліотеку прийшли висококваліфіковані спеціалісти: Карпенко Тамара Наумівна (1983р.), Радчук Наталія Володимирівна (2005 р.), Корнійчук Марія Володимирівна (2009 р.) і Штемпель Олена Володимирівна (2014 р.).
  В 2006 році відкривається бібліотека №2 з просторим читальним залом на 30 місць, комп’ютерним класом і книгосховищем в приміщенні корпусу №4 на вул. Калнишевського 29. 

 Сьогодні це сучасний інформаційний центр з арсеналом 48933 примірників літератури, послугами якого користуються 1700 читачів. З метою розкриття фонду, популяризації знань, відзначення знаменних і пам’ятних дат та відродження національних традицій проводяться прем’єри, презентації книг, а також зустрічі з відомими лікарями та діячами мистецтва. Вивчення історії краю відбувається на краєзнавчих читаннях, уроках народознавства, відкритих переглядах літератури. Щорічно проводяться декадники української мови «Краса слова», бліц-турніри, брейн-ринги, зустрічі з місцевими поетами. Бібліотека постійно турбується про духовний світ студента, тому що саме молодь є майбутнім нашої нації. З цією метою в читальній залі оформлені постійно-діючі виставки: «Моральні принципи медичного працівника», «Християнські цінності й сучасна молодь».

У творчих планах бібліотеки – багато цікавих задумів, ми постійно в пошуку нових форм і методів роботи. І все це заради однієї головної мети – високоефективного і якісного обслуговування наших користувачів. В 2019 році бібліотека переїхала в приміщення Рівненської обласної наукової медичної бібліотеки за адресою вул. Котляревського, 2.



Send a Message

Sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magnais.