post

23 травня 2023р студенти 1 курсу спеціальності «223 Медсестринство» медико-фармацевтичного факультету, спеціалізації «Сестринська справа» (куратор доц. Герасименко Л. Б., староста Кордиш Юлія, заступник старости Прокопчук Ольга) провели тематичну екскурсію до Рівненського обласного центру служби крові.

Студенти ознайомились із принципами донорства крові та її компонентів, обладнанням центру. Відбулась цікава і змістовна розмова із директором Михальчук Л.М. Екскурсію провела Симків Н.П. завідувач відділу організації та методичного забезпечення.

Першокурсники дізналась про специфіку трансфузіології, лікування за допомогою крові ще у глибоку давнину, перший у світі Інститут  переливання крові, який було відкрито у 1926 році.

Діяльність центру є надзвичайно актуальною у реаліях військового стану, коли Україна виборює свою незалежність. Переливання крові застосовують головним чином у тих випадках, коли життю військових та пацієнтів загрожує реальна небезпека— при масивних крововтратах, проведенні хірургічних операцій та ін. Донором може стати будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов медичне обстеження і не має протипоказань.

Студенти переконались, що розвиток донорства крові та її компонентів є важливою складовою їх майбутньої професійної діяльності та соціально необхідною справою держави.


Send a Message

Sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magnais.